Pusat pemeriksaan sempadan
Heung Yuen Wai Control Point
香園圍管制站
- Lintasan jalan raya
- 07:00–22:00
Heung Yuen Wai Control Point, New Territories
Sepintas lalu
- Waktu perkhidmatan penumpang
- 07:00–22:00 HKTRekod ImmD dikemas kini
- Sebelah Hong Kong
- B7 B8 B9 B9A 79K
- Sebelah Shenzhen
- Liantang Port · 莲塘口岸
- Pengembara
- Penduduk Hong Kong 83%Pelawat dari tanah besar China 16%Pelawat lain 0.6%
- Pergerakan penumpang
- 81,556 Lintasan pada
- Alamat rasmi
- Heung Yuen Wai Control Point, New Territories
Masa menunggu imigresen
Daripada suapan data Immigration Department, dikemas kini kira-kira setiap 15 minit. Hanya meliputi imigresen Hong Kong, bukan pemeriksaan tanah besar atau barisan kenderaan.
Maksud kategori
| Penduduk Hong Kong | Pelawat | |
|---|---|---|
| Biasa | biasanya kurang daripada 15 min | biasanya kurang daripada 30 min |
| Sibuk | biasanya kurang daripada 30 min | biasanya kurang daripada 45 min |
| Sangat sibuk | biasanya 30 min atau lebih | biasanya 45 min atau lebih |
| Penyelenggaraan sistem | — | |
| Di luar waktu perkhidmatan | — | |
Kategori ialah anggaran umum, bukan minit tepat. Hanya meliputi imigresen Hong Kong, tanpa pemeriksaan tanah besar, perjalanan dan barisan kenderaan. ImmD · DATA.GOV.HK
Cara ke sana di Hong Kong
Perhentian bas
| Laluan | Pengendali | Hujung lain |
|---|---|---|
| B7 | Citybus | Sheung Shui (Po Wan Road) |
| B8 | Citybus | Tai Wai Station |
| B9 | KMB | Tuen Mun Station |
| B9A | KMB | Yuen Long (West) |
| 79K | KMB | Choi Shek Estate Fanling Station |
Kemudahan berdekatan
- Heung Yuen Wai Boundary Control Point Public Toilet (I)香園圍口岸公廁(I)
- Heung Yuen Wai Boundary Control Point Public Toilet (II)香園圍口岸公廁(II)
Hentian, laluan dan kemudahan stesen: data terbuka Transport Department dan MTR, . Jarak ialah garis lurus antara titik rujukan peta. Semak jadual, tambang dan lencongan dengan pengendali.
Sebelah Shenzhen
- Pos sempadan
- Liantang Port · 莲塘口岸
- Metro Shenzhen
- Liantang Checkpoint Station · 莲塘口岸站 Line 2 · dibuka
Nama, daerah dan laluan metro di sebelah Shenzhen: Wikidata (CC0), diambil . Peraturan masuk tanah besar China dan perkhidmatan di Shenzhen ditetapkan oleh pihak berkuasa tanah besar. Wikidata
Trafik penumpang terkini
- Hari terbitan terkini
- 81,556Keluar Hong Kong 38,493Masuk Hong Kong 43,063
- Purata harian, 4 minggu lalu
- 89,729
- Hari paling sibuk
- 110,902
Angka harian
| Tarikh statistik | Keluar Hong Kong | Masuk Hong Kong | Jumlah |
|---|---|---|---|
| 38,493 | 43,063 | 81,556 | |
| 38,115 | 42,278 | 80,393 | |
| 39,457 | 45,151 | 84,608 | |
| 45,240 | 61,985 | 107,225 | |
| 56,720 | 46,999 | 103,719 | |
| 48,611 | 42,548 | 91,159 | |
| 42,636 | 41,392 | 84,028 | |
| 39,879 | 38,145 | 78,024 | |
| 40,739 | 40,542 | 81,281 | |
| 41,447 | 44,002 | 85,449 | |
| 40,698 | 55,651 | 96,349 | |
| 49,600 | 47,027 | 96,627 | |
| 43,465 | 44,916 | 88,381 | |
| 33,702 | 44,343 | 78,045 | |
| 44,266 | 41,783 | 86,049 | |
| 40,676 | 42,702 | 83,378 | |
| 40,330 | 45,388 | 85,718 | |
| 33,224 | 66,614 | 99,838 | |
| 57,180 | 49,751 | 106,931 | |
| 51,431 | 35,126 | 86,557 | |
| 42,603 | 41,764 | 84,367 | |
| 40,775 | 42,214 | 82,989 | |
| 40,103 | 41,015 | 81,118 | |
| 40,685 | 43,857 | 84,542 | |
| 46,378 | 64,524 | 110,902 | |
| 59,017 | 49,876 | 108,893 | |
| 48,282 | 42,642 | 90,924 | |
| 41,254 | 42,107 | 83,361 |
Siapa yang melintas, 4 minggu lalu
- Penduduk Hong Kong83% 2,089,216
- Pelawat dari tanah besar China16% 407,804
- Pelawat lain0.6% 15,391
Statistik harian Immigration Department mengira pemeriksaan di pusat ini, bukan bilangan orang yang berbeza. ImmD · DATA.GOV.HK
Sebelum bertolak
Syarat masuk bergantung pada dokumen dan keadaan anda. Semak kedua-dua pihak berkuasa sebelum perjalanan; waktu buka tidak menjamin sambungan terakhir.