Pusat pemeriksaan sempadan
Lok Ma Chau Spur Line Control Point
落馬洲支線出入境管制站
- Lintasan kereta api
- 06:30–22:30
MTR Lok Ma Chau Station
Sepintas lalu
- Waktu perkhidmatan penumpang
- 06:30–22:30 HKTRekod ImmD dikemas kini
- Sebelah Hong Kong
- MTR East Rail LineB1
- Sebelah Shenzhen
- Futian Port · 福田口岸 · Futian District
- Pengembara
- Penduduk Hong Kong 72%Pelawat dari tanah besar China 28%Pelawat lain 0.6%
- Pergerakan penumpang
- 141,468 Lintasan pada
- Alamat rasmi
- MTR Lok Ma Chau Station
Masa menunggu imigresen
Daripada suapan data Immigration Department, dikemas kini kira-kira setiap 15 minit. Hanya meliputi imigresen Hong Kong, bukan pemeriksaan tanah besar atau barisan kenderaan.
Maksud kategori
| Penduduk Hong Kong | Pelawat | |
|---|---|---|
| Biasa | biasanya kurang daripada 15 min | biasanya kurang daripada 30 min |
| Sibuk | biasanya kurang daripada 30 min | biasanya kurang daripada 45 min |
| Sangat sibuk | biasanya 30 min atau lebih | biasanya 45 min atau lebih |
| Penyelenggaraan sistem | — | |
| Di luar waktu perkhidmatan | — | |
Kategori ialah anggaran umum, bukan minit tepat. Hanya meliputi imigresen Hong Kong, tanpa pemeriksaan tanah besar, perjalanan dan barisan kenderaan. ImmD · DATA.GOV.HK
Cara ke sana di Hong Kong
Stesen kereta api
Perhentian bas
| Laluan | Pengendali | Hujung lain |
|---|---|---|
| B1 | KMB | Tin Tsz Ma Wang Road (San Shui House) |
Kemudahan berdekatan
Hentian, laluan dan kemudahan stesen: data terbuka Transport Department dan MTR, . Jarak ialah garis lurus antara titik rujukan peta. Semak jadual, tambang dan lencongan dengan pengendali.
Sebelah Shenzhen
- Pos sempadan
- Futian Port · 福田口岸
- Daerah
- Futian District · 福田区
- Metro Shenzhen
- Futian Checkpoint Station · 福田口岸站 Line 4 · Line 10 · dibuka
Nama, daerah dan laluan metro di sebelah Shenzhen: Wikidata (CC0), diambil . Peraturan masuk tanah besar China dan perkhidmatan di Shenzhen ditetapkan oleh pihak berkuasa tanah besar. Wikidata
Trafik penumpang terkini
- Hari terbitan terkini
- 141,468Keluar Hong Kong 70,753Masuk Hong Kong 70,715
- Purata harian, 4 minggu lalu
- 180,549
- Hari paling sibuk
- 239,440
Angka harian
| Tarikh statistik | Keluar Hong Kong | Masuk Hong Kong | Jumlah |
|---|---|---|---|
| 70,753 | 70,715 | 141,468 | |
| 70,575 | 71,877 | 142,452 | |
| 72,962 | 77,698 | 150,660 | |
| 85,464 | 110,643 | 196,107 | |
| 114,346 | 87,862 | 202,208 | |
| 93,168 | 75,935 | 169,103 | |
| 79,484 | 74,033 | 153,517 | |
| 79,361 | 70,880 | 150,241 | |
| 93,745 | 84,131 | 177,876 | |
| 97,274 | 101,102 | 198,376 | |
| 92,826 | 115,949 | 208,775 | |
| 118,155 | 105,199 | 223,354 | |
| 108,209 | 102,372 | 210,581 | |
| 86,107 | 115,630 | 201,737 | |
| 86,841 | 80,855 | 167,696 | |
| 78,501 | 81,166 | 159,667 | |
| 78,501 | 87,783 | 166,284 | |
| 71,196 | 117,369 | 188,565 | |
| 130,960 | 108,480 | 239,440 | |
| 119,297 | 83,768 | 203,065 | |
| 80,932 | 78,320 | 159,252 | |
| 79,636 | 78,323 | 157,959 | |
| 78,442 | 78,446 | 156,888 | |
| 78,345 | 84,800 | 163,145 | |
| 86,798 | 116,563 | 203,361 | |
| 125,233 | 101,320 | 226,553 | |
| 99,080 | 81,247 | 180,327 | |
| 78,945 | 77,768 | 156,713 |
Siapa yang melintas, 4 minggu lalu
- Penduduk Hong Kong72% 3,624,460
- Pelawat dari tanah besar China28% 1,400,717
- Pelawat lain0.6% 30,193
Statistik harian Immigration Department mengira pemeriksaan di pusat ini, bukan bilangan orang yang berbeza. ImmD · DATA.GOV.HK
Sebelum bertolak
Syarat masuk bergantung pada dokumen dan keadaan anda. Semak kedua-dua pihak berkuasa sebelum perjalanan; waktu buka tidak menjamin sambungan terakhir.