Pusat pemeriksaan sempadan
Man Kam To Control Point
文錦渡出入境管制站
- Lintasan jalan raya
- 07:00–22:00
Man Kam To Terminal
Sepintas lalu
- Waktu perkhidmatan penumpang
- 07:00–22:00 HKTRekod ImmD dikemas kini
- Sebelah Hong Kong
- 73K
- Sebelah Shenzhen
- Wenjindu · 文锦渡口岸
- Pengembara
- Penduduk Hong Kong 80%Pelawat dari tanah besar China 20%Pelawat lain 0.3%
- Pergerakan penumpang
- 9,280 Lintasan pada
- Alamat rasmi
- Man Kam To Terminal
Masa menunggu imigresen
Daripada suapan data Immigration Department, dikemas kini kira-kira setiap 15 minit. Hanya meliputi imigresen Hong Kong, bukan pemeriksaan tanah besar atau barisan kenderaan.
Maksud kategori
| Penduduk Hong Kong | Pelawat | |
|---|---|---|
| Biasa | biasanya kurang daripada 15 min | biasanya kurang daripada 30 min |
| Sibuk | biasanya kurang daripada 30 min | biasanya kurang daripada 45 min |
| Sangat sibuk | biasanya 30 min atau lebih | biasanya 45 min atau lebih |
| Penyelenggaraan sistem | — | |
| Di luar waktu perkhidmatan | — | |
Kategori ialah anggaran umum, bukan minit tepat. Hanya meliputi imigresen Hong Kong, tanpa pemeriksaan tanah besar, perjalanan dan barisan kenderaan. ImmD · DATA.GOV.HK
Cara ke sana di Hong Kong
Perhentian bas
| Laluan | Pengendali | Hujung lain |
|---|---|---|
| 73K | KMB | Sheung Shui |
Kemudahan berdekatan
Hentian, laluan dan kemudahan stesen: data terbuka Transport Department dan MTR, . Jarak ialah garis lurus antara titik rujukan peta. Semak jadual, tambang dan lencongan dengan pengendali.
Sebelah Shenzhen
- Pos sempadan
- Wenjindu · 文锦渡口岸
Nama, daerah dan laluan metro di sebelah Shenzhen: Wikidata (CC0), diambil . Peraturan masuk tanah besar China dan perkhidmatan di Shenzhen ditetapkan oleh pihak berkuasa tanah besar. Wikidata
Trafik penumpang terkini
- Hari terbitan terkini
- 9,280Keluar Hong Kong 3,903Masuk Hong Kong 5,377
- Purata harian, 4 minggu lalu
- 8,326
- Hari paling sibuk
- 9,357
Angka harian
| Tarikh statistik | Keluar Hong Kong | Masuk Hong Kong | Jumlah |
|---|---|---|---|
| 3,903 | 5,377 | 9,280 | |
| 3,908 | 4,559 | 8,467 | |
| 3,909 | 4,898 | 8,807 | |
| 3,010 | 4,473 | 7,483 | |
| 4,648 | 3,316 | 7,964 | |
| 4,417 | 4,450 | 8,867 | |
| 4,059 | 4,425 | 8,484 | |
| 4,169 | 4,588 | 8,757 | |
| 4,401 | 4,956 | 9,357 | |
| 4,088 | 5,087 | 9,175 | |
| 2,593 | 4,170 | 6,763 | |
| 3,931 | 3,748 | 7,679 | |
| 4,022 | 4,714 | 8,736 | |
| 2,518 | 4,223 | 6,741 | |
| 4,263 | 4,569 | 8,832 | |
| 3,921 | 4,539 | 8,460 | |
| 3,914 | 4,578 | 8,492 | |
| 2,222 | 4,838 | 7,060 | |
| 3,636 | 3,271 | 6,907 | |
| 4,896 | 4,224 | 9,120 | |
| 4,077 | 4,546 | 8,623 | |
| 4,085 | 4,652 | 8,737 | |
| 4,042 | 4,546 | 8,588 | |
| 3,987 | 4,857 | 8,844 | |
| 2,810 | 4,285 | 7,095 | |
| 4,277 | 3,706 | 7,983 | |
| 4,599 | 4,623 | 9,222 | |
| 4,065 | 4,553 | 8,618 |
Siapa yang melintas, 4 minggu lalu
- Penduduk Hong Kong80% 186,585
- Pelawat dari tanah besar China20% 45,855
- Pelawat lain0.3% 701
Statistik harian Immigration Department mengira pemeriksaan di pusat ini, bukan bilangan orang yang berbeza. ImmD · DATA.GOV.HK
Sebelum bertolak
Syarat masuk bergantung pada dokumen dan keadaan anda. Semak kedua-dua pihak berkuasa sebelum perjalanan; waktu buka tidak menjamin sambungan terakhir.